ConSouls
 משתמש
 סיסמה
הרשמה | שכחתי סיסמה
מהי קונסולת הדור השמיני הבייתית הראשונה שרכשתם או מתכננים לרכוש?
Wii-U

Xbox One

PlayStation 4

אין תכנון לרכוש אף אחת


אם ברשותך משתמש רשום, אנא התחבר לפני ההצבעה
לקבלת עדכונים, תחרויות, הזמנות לארועים ועוד - הרשמו לעלון שלנו!

שם:       
דוא"ל:    
לא למלא:
         

תרגום מהיר

!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר

Firefox - מומלץ


     

     

     

שמור אותנו בדלישס!      

 ביקורת

Sonic the Hedgehog - ביקורת
נכתב ע"י BladeBlur בתאריך
04 בספטמבר 2010


Sonic the Hedgehog
מפתחת: Sonic Team
מפיצה: Sega
תאריך יציאה: 14/11/2006
ז'אנר: פלטפורמה-הרפתקאות
פלטפורמות: Xbox 360, PS3

 

אנשים יודעים דבר אחד עליי: אני אוהב את סוניק. עד כמה שאני מנסה להדחיק את העובדה שהמשחקים שלו ירדו מהזוהר של ימי העבר, אני עדיין לא יכול שלא למנוע מעצמי לקנות כל משחק חדש שיוצא, למרות המחיר הראשוני שלו. חשבתי ש-Shadow the Hedgehog יהיה הסוף ומעתה ואילך משחקי סוניק ייגעו באצבעותיו של מריו. כש-Sonic the Hedgehog יצא בחגים של 2006 לא האמנתי שאחרי כל הסרטונים שראיתי, יש לי עותק בידי. כמה חבל שלא הייתי יכול לקנות את העותק הזה שנה לאחר מכן.

 

העלילה של המשחק היא מתאימה ברמת הגיחוך שלה לסדרה, אבל גם זה בספק. דוקטור אגמן (Eggman) שוב רוצה לשלוט בעולם והפעם הוא מתכנן לחטוף את הנסיכה של העיר סוליאנה (Soleanna), אליס, שיכולה לשלוט בלהבות ההרס, כוח שיכול להשמיד את העולם. סוניק מופיע, כמובן, וביחד עם טיילז וחבריו הוא צריך להציל את העולם ואת אליס. עכשיו אני יודע שאמרתי קודם שרציתי שמשחקי סוניק יישתוו למריו מבחינת איכות, אך לא מבחינת הנחת ייסוד שעכשיו גם סוניק צריך להציל נסיכה. אבל חכו, זה לא נגמר פה.

 

sonic-the-hedgehog-1

 

לא רק ששאדו הקיפוד נכנס לסיפור (תודה לאל עם פחות אקדחים), קיפוד מהעתיד בשם סילבר (כי גולד היה תפוס ככל הנראה) מגיע לזמן הנוכחי ומכריז שעליו להשמיד את ה-Iblis Trigger, הדבר שהעיר את היצור המרושע Iblis, שלדעתו זהו סוניק. אמנם הקונספט של הצפייה בסיפור דרך עיניים של שלוש דמויות שונות נשמע מרתק, אך הביצוע דורש שיפור, וגם בדרך שהמשחק שואל רעיונות ממשחקים קודמים, מספר דמויות חדשות מרגישות נדושות במיוחד (בעיקר הבוס הסופי). המשחק מנסה להגיע לרמה הדרמטית של Sonic Adventure 2 אבל הופך לרמה של Melodrama.

 

כפי שצויין מעל, ניתן לשחק עם 3 דמויות: סוניק, שאדו וסילבר. סוניק, כמו שאנשים מצפים בנקודה הזאת, עדיין יודע לרוץ ולקפוץ, וכל השלבים שלו מציגים את יכולותיו. יכולותיו של סוניק זהות מאוד למה שרוב האנשים זוכרים ממשחקי התלת מימד האחרונים עם שינוים פעוטים (ההתקפה המתבייתת מסוגלת להתביית על אויבים שממוקמים מעל, אולי התוספת הטובה ביותר של המשחק).

 

שאדו, בשונה ממשחקו הקודם, לא מחפש אקדחים, בזוקות או חרבות כדי להתקיף את אויביו (ואני מודה לו על כך) אלא הוא יותר דומה לסוניק באופן ה-Gameplay שלו, לרוץ ולקפוץ (מלבד העובדה שנוספו לו יותר מהלכי התקפה מתמיד). דבר אחד לא השתנה וזוהי האובססיה של הקיפוד השחור לרכבים. ניתן לרכוב על ג'יפים, רחפות מים ודאונים מפה עד הודעה חדשה, אבל כמו שניחשתם לפי הטון של הביקורת הזאת, השליטה די איומה.

 

סילבר למרבה הפלא מציג פרדוקס מאוד מעניין לפרק של סוניק או שאדו. הוא הרבה יותר איטי משניהם, אך גימיק אחד מייחד אותו: כוחותיו העל-חושיים. סילבר מסוגל להשתלט באמצעות טלפתיה בחפצים שנמצאים מולו, כמו קופסאות או דינמיט, ולהשתמש בהם כדי לפתור חידות שונות או ליירט את אויביו. בנוסף לכך סילבר מסוגל לעצור יריות וטילים של אויבים ולהחזירם ישירות כדי לא רק להגן על עצמו, אלא גם להשמידם. למרות האיטיות הדראסטית של השלבים של סילבר, הם מציעים את הגיוון הרב ביותר במשחק. אם כי ללא ספק השלבים יהיו שונים לרוב המעריצים האדוקים של הסדרה.

 

sonic-the-hedgehog-1

 

בנוסף לדמויות הראשיות, ניתן לשחק עם סוניק וחבריו השונים בחלק מסוים של השלבים. חלקם, כמו בלייז, החתולה מ-Sonic Rush, שהופכת למאזן מושלם בפרק של סילבר כשהיא מהירה יותר ממנו, חוץ מהעובדה שהשליטה בה היא כנראה הטובה במשחק. חלקם לא זכו לטיפול דומה, כמו טיילז. בעוד שהוא יכול לעוף למרחקים, אמצעי ההתקפה שלו בהחלט שנוי במחלוקת. כדי להתקיף את אויביו טיילז יכול לזרוק קפסולה מלאה בטבעות מזויפות. לא רק שהרעיון מטופש בייסודו, עצם עשייתו בלתי אפשרית כשהשחקן מחזיק את כפתור ההתקפה והמשחק עובר לגוף ראשון כדי לכוון את הקפסולה כמו שצריך. מכיוון שלא ניתן לזוז במצב זה, הזרימה של האקשן יורדת והשועל שלנו נהיה מטרה נייחת מהר מאוד. ניתן לזרוק קפסולה באופן מיידית באמצעות לחיצה קלה על ההתקפה בנוסף לכיוון מסוים על האנלוג, אבל ברוב המקרים קשה לפגוע כך במטרה הרצויה. טיילז הוא הוכחה חותכת לשאר הדמויות במשחק שסגה הוסיפו אך ורק כדי לרצות את המעריצים במקום לשפר את הייסוד, שלושת הדמויות הראשיות.

 1 2 3
תגובות
 11
כתוב תגובה הדפס כתבה הרשם להזנה
שמור ושתףתגובות

1. נכתב ע"י Chwomp בתאריך 04 בספטמבר 2010 בשעה 14:02 דיווח

וואו, איזו ביקורת מצויינת.
מפורטת, אינפורמטיבית ומגלה את הכל. אפילו הדגשת כמה זוויות (כמו למשל הדיבוב) שלא הוזכרו בביקורות אחרות. אהבתי מאוד.
הצלחת להפוך משחק שנקטל בביקורות למשהו ששווה לקרוא עליו. מצער שהביקורת כנראה מהנית יותר מהמשחק עצמו.
יש בתכנון ביקורת רטרו לסוניק אדוונצ'ר 1/2?2. נכתב ע"י Meta Ridley בתאריך 04 בספטמבר 2010 בשעה 16:04 דיווח

ביקורת אדירה למשחק נוראי3. נכתב ע"י EpicShow בתאריך 04 בספטמבר 2010 בשעה 19:07 דיווח

ביקורת מעולה, נהנתי לקרוא אותה :)
לפי דעתי צריך לתת לסוניק למות.. עבר זמנו, הוא שורד כיום רק בזכות שחקנים קז'ואלים שאוהבים סוניק AKA ילדים קטנים ופאנבויס שמקווים שכל רגע סגה יוציאו משחק סוניק טוב :(4. נכתב ע"י יניב לוין בתאריך 04 בספטמבר 2010 בשעה 19:07 דיווח

ביקורת מצויינת! אבל עצובה, באמת משחק מאוד מפוספס שמשום מה בכל מיני מקומות עולה יותר מאנלישד (?) שהיה סביר יותר, אני אשיג אותו בהזדמנות וגם אותו דניאל יבקר בקרוב. wink5. נכתב ע"י Jack Frost בתאריך 04 בספטמבר 2010 בשעה 22:10 דיווח

סוניק 2006. כי ביסטיילטי זה מגניב6. נכתב ע"י I.T.P בתאריך 05 בספטמבר 2010 בשעה 02:02 דיווח

האמת שמהביקורת המשחק נשמע הרבה פחות נורא ממה שחשבתי שהוא, חבל אם ככה שהוא מלא באגים וזמני טעינה, נראה שיכל היה לצאת מזה משחק לא רע.7. נכתב ע"י BladeBlur בתאריך 05 בספטמבר 2010 בשעה 05:05 דיווח

אישית לא הייתה לי איתו בעיה כמו עם Secret Rings, אבל אני אחכה בסבלנות שהיום הזה יגיע...8. נכתב ע"י Blue blur בתאריך 06 בספטמבר 2010 בשעה 18:06 דיווח

ביקורת מאוד טובה, הבעיה אבל שלי איתה היא שאתה גורם למשחק להישמע קצת פחות נורא ממשהו באמת, ואגב אני לא ממש מסכים עם הציון, הוא צריך להיות יותר נמוך, השליטה מגושמת והגיימפליי מאוד איטי בשביל משחק סוניק, הומינג אטאק לא עובד כמו שצריך ושאדו וסילבר לא עושים יותר צדק למשחקיות.
אה כן ובתור בעל גרסת 360 אני חייב להגיד שיש ירידות פריימים, במיוחד בCRISIS CITY.

אגב זה נחמד לדעת שיש עוד אוהד סוניק פה :) , נראה לי שאני אנסה לסקר את אנלישד מתי שהוא.9. נכתב ע"י BladeBlur בתאריך 12 בספטמבר 2010 בשעה 09:09 דיווח

ובכן יש המוני אנשים שקטשו את המשחק הזה לחתיכות אז חשבתי לתת למשחק הזה מבט שונה. זה לא אומר שהמשחק לא רע כי הוא כן, אבל שיחקתי בגרועים יותר בחיי (ואחד מהם שאנשים אהבו אני שנאתי הרבה יותר מזה, עד כדי כך שלא רציתי לסיים אותו, את 2006 לפחות גמרתי).

ובקשר לפריימים, זה קורה, אבל זה כלום בהשוואה לPS310. נכתב ע"י guyho בתאריך 26 באוקטובר 2010 בשעה 19:07 דיווח

תגיד דניאל, יש מצב שאתה עושה ביקורת לסוניק אנלישד? או לסוניק קולורס (כשהוא יצא)?
הביקורות שלך ממש טובות ואני נהנה לקרוא אותם.
וגם אני מעריץ גדול של סוניק.11. נכתב ע"י BatBen5 בתאריך 06 בדצמבר 2013 בשעה 20:08 דיווח

אתה ממליץ את Shadow The Hedgehog? אלוהים אדירים.....
חוץ מזה,ביקורת יפה!
רק משתמשים רשומים יכולים להגיב, בכדי להגיב התחברו למערכת
דרך פאנל הכניסה שבצד שמאל למעלה.
אם אינכם רשומים לחצו כאן להרשמה מידית לאתר ולפורום.600 / תווים נותרו לתגובה