ConSouls
 משתמש
 סיסמה
הרשמה | שכחתי סיסמה
מהי קונסולת הדור השמיני הבייתית הראשונה שרכשתם או מתכננים לרכוש?
Wii-U

Xbox One

PlayStation 4

אין תכנון לרכוש אף אחת


אם ברשותך משתמש רשום, אנא התחבר לפני ההצבעה
לקבלת עדכונים, תחרויות, הזמנות לארועים ועוד - הרשמו לעלון שלנו!

שם:       
דוא"ל:    
לא למלא:
         

תרגום מהיר

!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר

Firefox - מומלץ


     

     

     

שמור אותנו בדלישס!      

 ביקורת

Ratchet & Clank: Full Frontal Assault - ביקורת
נכתב ע"י hcsp1 בתאריך
28 בינואר 2013


Ratchet & Clank: Full Frontal Assault
מפתחת: Insomniac Games
מפיצה: Sony Computer Entertainment
תאריך יציאה: 27/11/2012
ז'אנר: פלטפורמה
פלטפורמות: PS3, PS Vita

אני עדיין לא מאמין שעברו כבר 10 שנים. 10 שנים מאז שאחד מהצמדים האהובים עליי בתעשייה ובכלל הפציעו לראשונה על מסך הטלוויזיה שלי. האחד חייזר מתבגר חובב הרפתקאות והשני רובוט חנון עם רגליים על הקרקע. האישיות המנוגדת של שניהם יצרה המון סיטואציות משעשעות, העולמות בהם ביקרו מגוונים וענקיים, הדמויות שפגשו הזויות ומעלות חיוך, הם תמיד היו מעטים מול האויבים אבל ארסנל הנשקים והגאדג'טים הענק והבלתי מנוצח שלהם תמיד סיפק את הסחורה. מזל טוב לכם ראצ'ט וקלאנק! תודה על הזיכרונות.

 

אז עכשיו אחרי שפרקתי את רגשותיי בנוגע לצמד המפורסם ביותר בגלקסיה בואו נתחיל עם הביקורת. אחרי 10 שנים של פיצוצים וכל מה שנקלע בדרך, Insomniac החליטה שהיא לא יכולה לוותר על משחק לכבוד ציון העשור של הלומבקס והרובוט ונתנה לנו משחק הורדה עם טוויסט למשחקיות המוכרת מהסדרה. האם הוא משמר את הכבוד של הסדרה או שמה מדובר יום הולדת שעדיף לשכוח? בואו נגלה!

 

 

 

 

 

לאחר שחברם של ראצ'ט וקלאנק, קפטן קוורק, לא נבחר מחדש להיות הנשיא הבין גלקטי (כנראה בגלל שהוא גרסה בעלת סנטר ענק של חבר הכנסת הישראלי המצוי) הוא חוזר לסייע לגיבורנו בהגנה על הגלקסיה בבסיס ה"Q-Fource". בדיוק כשנראה שאין שום אקשן בנקודת זמן ההיא, אויב אקראי ו"חדש" מרים את ראשו ומתכנן השתלטות על הגלקסיה. בלי לבזבז זמן יוצאים השלישיה אל 3 כוכבים אשר מותקפים ע"י הרשע בכדי להפעיל את מערכת ההגנה שלהם. העלילה אינה מורכבת או מתוחכמת כמו משחקי הסדרה הקודמים אבל רמת הכתיבה בהחלט נשמרת וישנם לא מעט קטעים שגרמו לי לצחוק בקול רם. הכותבים עדיין יודעים לשמור על רמה גבוהה גם אחרי עשור.

 

המשחקיות היא העניין האמיתי והמפתיע שבחבילה הזאת. באפשרותכם לבחור אחד משלושת הגיבורים: ראצ'ט, קלאנק וקוורק שחוץ מהמראה לא שונים בתכלית אחד מהשני אז זה עניין ויזואלי בלבד. השליטה נשארה זהה למשחקי הסדרה הקודמים: גיבורינו רצים, קופצים, דואים באוויר, מרחפים במהירות בעזרת ה-Hover Boots שלהם ומשתמשים בנשקים שהם אוספים, ופה נגמר הדמיון לשאר משחקי הסדרה.

 

במקום להגיע מנקודה א' ל-ב' ע"י השמדה של כל דבר שעומד בדרך, המשחק הזה נוקט בגישת "Tower Defense". בכל שלב המטרה שלכם זהה, יש לכם בסיס, יש לאויב שלכם בסיס, השמידו את הבסיס של האויב לפני שהוא יהרוס את שלכם וחזרו למפקדה לתה ועוגה. עכשיו, אתם בטח חושבים "זו לא אמורה להיות בעיה עם הארסנל הרצחני של ראצ'ט" אז תחשבו שוב כי הנשקים לא נגישים כל-כך הפעם. למה הכוונה? הנה ההסבר.

 

 

 ratchet-and-clank-ffa-1

 

 

בעיקרון, במקום לקנות נשקים שישמרו אצלכם עד לכתוביות הסיום, אתם צריכים (בכל שלב) לארגן את הארסנל שלכם מחדש. אבל אל תחשבו לרגע שאתם בוחרים את הנשקים לפני תחילת כל שלב, לא, זה יהיה משעמם. בכל שלב מפוזרים גנרטורים עם הלוגו של הצוות שלכם. כשתפעילו אחד בהצלחה תינתן לכם בחירה באיזה נשק לבחור.

 

לפעמים ישנו רק נשק אחד שיהפוך זמין עם הפעלת הגנרטור אבל רוב הפעמים ניתנת בחירה. הנשקים עצמם אמורים להיות מוכרים לחובבי הסדרה כמו משגר הרקטות, כדור הדיסקו שמרקיד את האויבים, מר זורקון המפורסם שהוא סוג של דיוק ניוקם מניטורי ורובוטי ועוד... כמו משחקי הסדרה הקודמים ככל שתמשיכו להשתמש בנשק מסויים יותר ככה הוא יעלה רמה ויהפוך חזק יותר כתוצאה מכך.

 

אז אחרי שצדנו גנרטורים ונשקים, הגיע הזמן לטעון תחמושת ולתקוף את האויב! במפה שלכם מצוינות כל הנקודות אותן תצטרכו לתקוף כדי לנצח בקרב. אבל אל תחשבו שתוכלו ללכת להשמידן בלי תגובה מהאויב. בזמן שאתם משוטטים ברחבי השלב, מחפשים גנרטורים או מטרות לפוצץ, מערכת ההגנה של הבסיס שלכם תתריע על מצור שבדרכו לבסיס שלכם. בבסיס שלכם ישנם 6 גנרטורים שמחזיקים אותו חי. כשכל ה-6 גמורים, אין לכם לאן לשאוף, למעשה זו הדרך היחידה שבה "מתים" במשחק הזה. אם נגמרת לכם הבריאות במד החיים או שמצאתם את עצמכם בתהום אין סופית אתם רק תשתגרו חזרה לבסיס שלכם. אבל אם הגנרטורים הולכים... אתם גמורים.

 

כדי למנוע מאסון כזה לקרות יש לכם שתי אפשרויות הגנה. להפציץ את האויבים עם הנשקים שלכם או לקנות הגנות לבסיס שלכם. הפעם הברגים ששימשו ככסף לנשקים ותחמושת משמשים ככסף להגנות בסיס. בין ההגנות ישנם מגנים רגילים ומגנים חשמליים שיעכבו כל חייל אויב למספר דקות וישנם גם מוקשים ותותחים שלא רק יעכבו את פלישת האויבים לבסיס אלא גם יזיקו להם ואף יפטרו מכמה אויבים בשבילכם. אם יצא ואויבים הצליחו לפלוש לבסיס ולהזיק לגנרטור מסוים ניתן לתקנו גם באמצעות ברגים (בתנאי ולא ריסקו אותו לחלוטין).

 1 2
תגובות
 0
כתוב תגובה הדפס כתבה הרשם להזנה
שמור ושתףתגובות


רק משתמשים רשומים יכולים להגיב, בכדי להגיב התחברו למערכת
דרך פאנל הכניסה שבצד שמאל למעלה.
אם אינכם רשומים לחצו כאן להרשמה מידית לאתר ולפורום.600 / תווים נותרו לתגובה