ConSouls
 משתמש
 סיסמה
הרשמה | שכחתי סיסמה
מהי קונסולת הדור השמיני הבייתית הראשונה שרכשתם או מתכננים לרכוש?
Wii-U

Xbox One

PlayStation 4

אין תכנון לרכוש אף אחת


אם ברשותך משתמש רשום, אנא התחבר לפני ההצבעה
לקבלת עדכונים, תחרויות, הזמנות לארועים ועוד - הרשמו לעלון שלנו!

שם:       
דוא"ל:    
לא למלא:
         

תרגום מהיר

!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר

Firefox - מומלץ


     

     

     

שמור אותנו בדלישס!      

 ביקורת

PlayStation All-Stars Battle Royale - ביקורת
נכתב ע"י hcsp1 בתאריך
01 באוגוסט 2013


PlayStation All-Stars Battle Royale
מפתחת: SuperBot Ent., Santa Monica
מפיצה: Sony CE
תאריך יציאה: 20/11/2012
ז'אנר: קרבות, מסיבה
פלטפורמות: PlayStation 3, PS Vita

אוקיי חברים, בואו נגיד את זה עכשיו. המשחק הזה הוא ניסיון של סוני לחכות את Super Smash Bros. של נינטנדו. הנה, נאמר, מרוצים? מקווה שכן כי בשיא הרצינות, יש פה מספיק שונה כדי שהמשחק הזה לא ייחשב העתקה בוטה אלא יותר... לקיחה שונה על הרעיון. אבל, אני מקדים את המאוחר. בואו נתחיל עם מעט היסטוריה על איך המשחק העומד לפנינו הגיע לקיום.

 

זוכרים את הביקורת שלי למשחק Playstation Move Heroes? טוב, מישהו בסוני כנראה קלט שהמשחק אכן היה פוטנציאל מבוזבז והחליט לנסות לגשת לעניין בצורה מעט שונה. במקום בקר ה-Move יש לנו הג'ויסטיק המוכר והטוב, במקום רק ג'ק, ראצ'ט וסליי קופר יש לנו 20 דמויות (חלקן אייקוניות וחלקן פחות) מההיסטוריה הארוכה של הפלייסטיישן ובמקום לעבור שורות של משחקונים כולם הולכים מכות עם כולם עד שמנצח עולה. האם הניסיון השני צולח יותר מהראשון? בואו נברר.

 

 

 

 

 

לאחר סרטון פתיחה מבדר ניתנת לנו הבחירה אם נרצה לשחק לבד, עם חברים או ברשת. למקרה ואין לכם חברים ליד, נתחיל עם מצבי המשחק לשחקן יחיד. ישנם מספר מצבי אימון שילמדו אתכם את חוקי המשחק הבסיסים ועוד כמה מצבי אימון שיעזרו לכם להבין יותר דמות ספציפית כדי להצליח לנצל אותה טוב יותר. לדוגמא, אם לא ממש הצלחתם להבין כיצד Toro פועל במשחק, מצב האימון הזה יעבור אתכם על כל ארסנל היכולות שלו ואיך להשתמש בהן כראוי בשדה הקרב. מכיוון שכל דמות במשחק (פרט לשני הגרסאות של קול מגראת') שונה מהשנייה במספר מאפיינים (כמו שסליי קופר לא חזק כמו קרייטוס, אבל יותר זריז מ-Sweet Tooth) עזרה נוספת בללמוד כל דמות יותר לעומק ולנצל אותה עד הסוף היא תוספת מבורכת.

 

אז אחרי שהתאמנו והתחממנו יש את מצב הארקייד, או "הסיפור" אם תרצו. לכל דמות במשחק יש סיבה משלה להילחם ב-19 דמויות האחרות ולהגיע לסוף. מה שמייחד את מצב הסיפור לכל דמות הוא "קרב היריב" לקראת הסוף. לכל דמות במשחק יש דמות יריב שתתמודד מולה בשלב מסוים בשל הנסיבות המגוחכות שהכותבים העלו (ברצינות, הסיבה ש-Sweet Tooth רוצה להילחם בקרייטוס היא כי קרייטוס הפיל את הגלידה שלו). למרות האבסורדיות כמה מהסצנות שבה היריבים מתקשרים (אחת לכל סיפור) יכולות להעלות חיוך בשל האינטראקציה, אני עדיין מופתע מעד כמה טוב סליי קופר וניית'ן דרייק עובדים ביחד והעימות בין ראצ'ט וקלאנק לג'ק ודקסטר זו פשוט חוויה עצומה למעריצים.

 

אוקי, אז עכשיו שעברנו על הבחירות העיקריות שיש לנו בואו נראה איך המשחק משוחק. כל קרב יכול להכיל 2-4 דמויות שרוצות לצאת עם ידן על העליונה. לכל דמות ארסנל יכולות שניתנות לגישה ע"י לחיצה על כפתורי הריבוע, משולש או עיגול בשילוב כיוון מסוים עם האנאלוג. מדי פעם יכולים גם לצוץ כל מיני חפצים במהלך הקרב, למקרה וייצא לכם לתפוס את אחד החפצים לא רק שתוכלו להשתמש בהם, תוכלו גם לגרום נזק גדול יותר ליריבים שלכם. ככל שתשלבו יותר מתקפות, תשתמשו בחפצים ותגרמו יותר נזק ליריב שלכם ככה תמלאו מהר יותר את מד ה-AR שלכם.

 

 

ps-all-stars-battle-royale-1

 

 

כל המשחק סובב סביב המדד הזה. המדד מחולק ל-3, בכל פעם שתמלאו חלק אחד תוכלו לבצע מתקפה מיוחדת נגד יריבכם. המתקפות הללו הן הכרטיס שלכם לניצחון בקרב מכיוון שרק איתן ניתן להרוג את היריבים שלכם ובכך לצבור נקודות. בניגוד למשחק האחר ההוא, שהבטחתי לעצמי שלא אציין את שמו פרט לפסקת הפתיחה, אי אפשר להרוג את היריבים שלכם ע"י העפתם מהזירה או גרימת מספיק נזק.

 

הדרך היחידה להתקדם לאיפה שהוא בקרב, היא להשתמש במתקפות המיוחדות של כל דמות. כפי שאמרתי מקודם, לכל דמות יש מדד שמחולק ל-3, כל פעם שחלק נוסף יתמלא (מה שמיוצג ע"י מספרים בסמוך למדד) ככה הדמות שלכם תוכל לבצע מתקפה שתחסל את המתמודד הנגדי וככל שהמדד יתמלא יותר ככה המתקפה תהייה יעילה יותר בקרב.

 

המתקפות עצמן משתנות מדמות לדמות אבל העיקרון זהה. תמלאו את המדד עד כמה שאפשר והכי חשוב, תכננו את ההתקפות שלכם בהתאם כי קיים סיכוי שתוכלו לפספס, בעיקר עם המתקפות החלשות שמיוצגות ע"י הספרה 1. המטרה בעיקרון היא לבנות את המדד עד שהספרה 3 מופיעה לידו ואז תוכלו לשחרר את המתקפה האולטימטיבית של הפייטר שלכם.

 1 2
תגובות
 1
כתוב תגובה הדפס כתבה הרשם להזנה
שמור ושתףתגובות

1. נכתב ע"י יניב לוין בתאריך 06 באוגוסט 2013 בשעה 09:09 דיווח

אחלה ביקורת! נראה משחק טוב סה"כ וממה שיצא לי לשחק במפגש היה כיף thumbup
רק משתמשים רשומים יכולים להגיב, בכדי להגיב התחברו למערכת
דרך פאנל הכניסה שבצד שמאל למעלה.
אם אינכם רשומים לחצו כאן להרשמה מידית לאתר ולפורום.600 / תווים נותרו לתגובה