הדף נטען.. המתן בבקשה!

הדף עדיין לא מופיע? לחץ כאן

אינדקס הפורומים של ConSouls
!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר
 חזרה לאתר  •  אינדקס הפורום  •  צ'אט  •  שאלות נפוצות FAQ  •   חיפוש בפורום  •  רשימת חברים  •  קבוצות משתמשים   •  הרשמה  •  פרופיל  •  התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות  •  התחבר
 ביקורת: 3 Yakuza צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

פורום זה נעול, אתה לא יכול לפרסם, להגיב או לערוך נושאיםנושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב
מחבר הודעה
PT
מנהל
מנהל

הודעהפורסם: ראשון אפר' 11, 2010 ב-18:45 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

כן כן, זה לקח זמן, אבל בין כל מיני פפ13, אלים עצבניים וטחינה ב-WOW, סיימתי סוף כל סוף את יאקוזה 3 ואני מרגיש שזה המשחק הכי טוב שאתם לא משחקים בו כרגע.
אני קבלו ביקורת אישית, ממני אליכם.

עלילה
אני רוצה לפתוח בנקודה הכי חזקה של המשחק.

תקציר עלילה: קיריו קאזומה הוא היו"ר הרביעי של "חמולת" טוג'ו בטוקיו - בדימוס.
אחרי שפרש מימי הוללתו בטוקיו, הוא עובר לאוקינווה ופותח בית יתומים ביחד עם הארוקה, ילדה קטנה שאימה היתה חברה קרובה של קאזומה ונרצחה.
הכל משתבש כאשר היאקוזה המקומית מנסה לפנות תושבים מרצועת החוף אשר עליה יושב בית היתומים.

קיריו קאזומה הוא אחת הדמויות הכי עמוקות ומעניינות אשר אי פעם נצרבו על מדיה כזו הוא אחרת.
קראטוס תמיד כועס, הילדות של פיינל פאנטסי תמיד מדוכדכות אבל קיריו קאזומה, בד-אס במקצוע הוא גם איש יאקוזה אכזרי, גם אבא ל-10 יתומים.
מצד אחד הוא יכול לפרק 100 אנשי יאקוזה עם אגרופים חשופים בלי להניד עפעף ומצד שני הוא ילבש תחפושת האיבקות מגוכחת כדי לשעשע ילד בן 9.

העלילה עמוקה ומפותלת, וכל פרק לומדים משהו חדש והעלילה לוקחת תפנית.
לעולם לא משעממת, ותמיד מעניינת. אחת העלילות הטובות שנכתבו בשנים האחרונות.

גרפיקה
הגרפיקה היא עירבוביה של טוב ושל ממש רע.
מדובר במשחק בן שנה, אך גם בשביל הסטנדרט של תחילת 2009 הוא לא תמיד עומד.
המודלים של הדמויות הראשיות יפים ומפורטים על הנקבובית האחרונה מפני השחקן שפניו נסרקו.
המודלים של ההולכים והשבים בעיר קצת פחות מצליח להרשים.
הטקסטורות גם עיניין מעורבב, טקסטוקות במקומות מפוארים חדות ומרשימות ביותר, אבל הטקסטורה של הכביש והמדרכה ממש ברמה של פס2.
קיים במשחק AA קל, דברים מקרוב נראים חלקים כטוסיק של תינוק, אך כשהמצלמה הולכת אחורה, דברים מתחילים להראות רע, אך בסה"כ מספק.
על הצד החיובי, הפריימרייט קבוע ויציד, גם כאשר הולכים בכיכר המרכזית של העיר כמעט 50 אנשים.
קאמורה-צ'ו היא עיר צבעונית ומרהיבה בדיוק כמו שינג'וקו עליה היא מובססת.
ריוקו שבאוקינווה קצת פחות מרשימה אך מייצגת עיר יפנית קטנה ממש כפי שהייתה במציאות.
האנימציה בסצינות מרשימה ביותר, במשחק עצמו היא יכולה להיות קצת מקורטעת מפעם לפעם.
בסה"כ, הגרפיקה משרתת יפה את המטרה של המשחק, אני אולי נשמע קצת שלילי כי העלתי מלא בעיות
אבל הן כולן כ"כ מינוריות ולא חשובות, לא מדובר במשחק מרשים במיוחד, אבל בפני עצמו הוא לא רע.

סאונד
הסאונדטראק של המשחק מעולה, ומלא כצפוי ב-JPOP קופצני.
חלק הקריוקי מכיל שירים יפניים פיקצוינליים שנכתבו במיוחד למשחק והם יספקו כל יפנופיל.
אין לי הרבה מה להגיד על הסאונד, האפקטים סטנרטיים ומשרתים את המטרה, הסאונטרק מצוין ואתם בטוח תתדבקו לשיר קריוקי אחד ותזמזמו אותו במקלחת.

גיימפליי
מי שלא מכיר עדיין, מדובר במשחק עולם פתוח, סטייל GTA אך ללא המכוניות.
האירועים המרכזיים במשחק מתנהלים דרך קרבות אקשן, ויש שלבים שמזכירים שלבים כמו מ-NMH אשר הולכים בשלב יחסית גדול ונלחמים בקבוצות של אויבים שמחכים לכם בכל מני פינות.
כאשר אתם לא נלחמים,אתם תבלו את רוב הזמן מסתובבים באחת משתי הערים, מחפשים אחרי מפתחות לוקרים, סיפורי צד, התגליות בעזרת מצלמת הפלאפון וסתם פעילויות צד כמו משחק ארקייד וקריוקי.
בשביל הגיוון ישנם גם משימות מרדף וגם כמה משימות חשיבה אשר דורשות מכם לבחור בפעולה הנכונה.

הקרבות עצמם מהנים וזורמים, די דומה לשיטת הקרב של שנמו, אך מפשוטת בהרבה.
רוב הפעולות מסתמכות על קומבו פשוט של ריבוע-ריבוע-ריבוע-משולש.
העומק של מערכת הקרבות טמון בפעולות ה-HEAT. הנחתת מכות טוענת את מד ה-HEAT של קאזומה, כאשר הוא טעון הוא יזהר בכחול ובאדום.
פעולות HEAT יכול לעשות הרבה דברים כמו דריכה למוות על אויבים שנפלו, ניגוח ראשים של אויבים אחד בשני, פירוק מנשק של אויבים מזוינים ועוד.
קיימים גם כלי נשק שלכל קבוצה של כלי נשק קומבואים ופעולות HEAT משל עצמה, אבל אתם תמצאו את עצמכם לרוב משתמשים באגרופים.
כל קרב מעניק XP אשר ניתן לבזבז על אחת מ-4 קטגוריות שידרוג כל פעם ולהעלות דבר כמו מד חיים, מד HEAT וללמוד טכניקות חדשות.
בסה"כ מדובר במערכת כיפית מאוד ואפקטיבית מאוד שלא נמאסת לכל אורך המשחק.

אורך חיים
לי לקח 30 שעות לסיים את המשחק ולפי הסטאטוס, סיימתי רק 30% ממה שיש לו להציע.
אני לא אצתי דרך העלילה הראשית, דווקא לקחתי את הזמן להשלים את הסיפורי צד בשביל XP וכסף (המון כסף).
אבל מסתבר שגם בזה לא עשיתי עבודה טובה במיוחד כי סיימתי רק 50 סיפורי-צד מתוך ה-90 או 100 הקיימים.
לפרפקציוניסטים מבניכם יש הרבה מה למצוא כאן.
גם מי שלא רוצה לטרוח עם סיפורי צד, עדיין מדובר במשחק של 20 שעות בערך, מאורע נדיר מאוד בדור הזה.
אחרי סיום המשחק נפתחות אופציות למשחק חדש פלוס, אשר מעביר את כל הכסף, חפצים ו-XP מהשמירה שלכם למשחק חדש ולמצב הרפתקאה בה אתם יכולים לטייל בערים ולחקור את מה שיש להן להציע.

לסיכום
יאקוזה3 הוא מציאה של ממש, משחק מהנה, ארוך עם עלילה מצוינת וסוחפת.
אין מה לטעות עם הקניה שלו שכן הוא מספק גם אקשן טוב, גם נונסנס משעשע וגם עלילה מעולה.

עלילה - 5/5
גרפיקה - 3/5
סאונד - 4/5
גיימפליי - 4/5
אורך חיים - 5/5
סה"כ - 5/5 - מומלץ בחום

שחקן גיבור

הודעהפורסם: ראשון אפר' 11, 2010 ב-18:52 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

אחלה ביקורת.
משחק פצצה גרם לי באמת כאב,שמחה,צחוק,זעם ועוד. עלילה יותר טובה מכל GTA שיהיה

Image
PT
מנהל
מנהל

הודעהפורסם: רביעי אפר' 14, 2010 ב-08:18 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

מצוין, תגובה אחת וממישהו שיש לו את המשחק....

שחקן עם עתיד

הודעהפורסם: רביעי אפר' 14, 2010 ב-08:23 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

אז הנה גם אני אגיב. יופי של ביקורת!
בהחלט גורמת למשחק להישמע הרבה יותר טוב מ"עןד חיקוי GTA".
כל הכבוד על ההשקעה.
PT
מנהל
מנהל

הודעהפורסם: רביעי אפר' 14, 2010 ב-22:50 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

זה בהחלט לא "עוד חיקוי של GTA"
הדמיות היחיד ל-GTA זה עולם פתוח וחופש להתקדם במשימות איך שבא לך
אבל פה זה נגמר... זה שונה לגמרי, ואם תשאל אותי, הרבה יותר טוב.

קפוץ אל:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה