הדף נטען.. המתן בבקשה!

הדף עדיין לא מופיע? לחץ כאן

אינדקס הפורומים של ConSouls
!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר
 חזרה לאתר  •  אינדקס הפורום  •  צ'אט  •  שאלות נפוצות FAQ  •   חיפוש בפורום  •  רשימת חברים  •  קבוצות משתמשים   •  הרשמה  •  פרופיל  •  התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות  •  התחבר
 ת'רד ה-Dos וה-Dosbox הרישמי צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

פורום זה נעול, אתה לא יכול לפרסם, להגיב או לערוך נושאיםנושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב
מחבר הודעה
VirtualVoid
שחקן מתקדם
שחקן מתקדם

הודעהפורסם: חמישי מאי 05, 2011 ב-19:19 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

Image

אז עושה רושם ש-Dos לא מקבל את הכבוד המגיע לו, וחבל, כי יצאו לו אינסוף משחקים מדהימים שבאותה תקופה הציגו ביצועיים טכניים מתקדמים בהרבה ממה שראינו על קונסולות.

אז קודם כל - Dosbox:

מה זה?
בלי לרדת ליותר מדי פרטים טכנים, זה אמולטור שמדמה מחשב ישן עם Dos שמאפשר להריץ 99% מהמשחקים הישנים שלא עובדים כיום על Windows. האמולטור מסוגל לדמות מגוון רחב של כרטיסי מסך וסאונד שהיו נפוצים באותה תקופה ובנוסף לכך מוסיף מגוון אפשוריות שלא היו קיימות אז כמו תמיכה בכל Gamepad, דימוי של רשת/מודם ישנים לצורך משחק אינטרנט ועוד.

אם יש ביקוש, אשמח לכתוב מדריך לשימוש בתוכנה.

האתר הרשמי: http://www.dosbox.com
קצת מידע על השימוש בשורת הפקודה: http://www.pixelships.com/adg/epf004.html
ועל קובץ הקונפיגורציה: http://www.pixelships.com/adg/epf003.html (בדרך כלל לא נחוץ, אבל לפעמים זה מאפשר לשפר ביצועים במשחקים או להפעיל משחקים שלא פועלים רגיל
ובכלל, האתר מכיל ביקורות מוצלחות של משחקי Dos, ממליץ לבדוק אותן Smile
Frontend מומלץ: נקרא D-Fend Reloaded, מאוד נוח: http://dfendreloaded.sourceforge.net

נקדיש דקה לדון בחוקיות של משחקים, כי לפי ניסיון אישי אנשים קצת מבולבים מהמושגים ועדיף שנמנע מהפצת תוכן לא חוקי בדיון הזה:
Freeware - כשמו כן הוא, משחק חינמי וחופשי להורדה/הפצה. יכול להיות שבמקור המשחק הוצע למכירה אבל בעלי הזכויות עליו שחררו אותו.
Shareware - חלק מהמשחק המלא (בדרך כלל פרק שלם) אשר מופץ חינם ואמור לעודד את השחקן לקנות את הגרסה המלאה, אשר אינה חוקית להפצה.
Commercial - משחק מסחרי, כלומר שעדיין אמור להמכר בקופסא, ואינו חוקי להפצה.
Abandonware - מושג לא "רישמי" שמבלבל אנשים, מדובר במשחק ש"התיישן" (על פי בן אדם/אתר) כלומר לא ניתן למצוא אותו בחנויות או שהחברה המקורית אינה קיימת. כל עוד לא שוחררו הזכויות עליו הוא עדיין אינו חוקי להפצה, בדרך כלל כשהמצב קורה אנשים שאכפת להם מנסים ליצור קשר עם היוצרים המקוריים ומבקשים לשחרר אותו.

כיום ניתן למצוא בקלות משחקים ל-Dos בגוגל, אבל הנה אתר שאני משתמש בו הרבה: http://www.dosgames.com

אז יאללה, אם יש איזשהו משחק שאתם רוצים להמליץ עליו, לחלוק חווית מימי ה-Dos שלכם, צריכים עזרה עם Dosbox או כל דבר אחר זה המקום. בשבילי זאת הייתה התקופה הכי כיפית בחיים ואני עדיין מסרב לעזוב אותה שמח מאוד/מרוצה

שחקן מתקדם

הודעהפורסם: חמישי מאי 05, 2011 ב-19:34 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

אני אנצל את הדיון כדי לספר על הטרילוגייה השלישית (והלא רשמית) של Commander Keen שפרקה האחרון יצא לא מזמן.

לפי שלא יודע, Id Software התכוונו במקור להוציא טרילוגיה שלישית בשם The Universe is Toast אבל זה לעולם לא קרה, אבל שנים אחרי זה אחד המעריצים יצר Modים מוצלחים בתור הסיום לסדרה:

Image Image Image

בנתיים שיחקתי את הראשון וחלק מהשני, אני מרוצה Smile
ניתן למצוא מידע נוסף כאן: http://www.shikadi.net/keenwiki/The_Universe_is_Toast_%28mod_trilogy%2 9

מנהל אתר

הודעהפורסם: חמישי מאי 05, 2011 ב-19:53 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

מעולה! אני הופך את הדיון לבינתיים לדביק, זה עוד מקום מצויין להמליץ ולקבל המלצות על משחקי
מחשב/DOS נוסטלגיים וטובים Wink

אני מחזק את טל וממליץ על DOSbox אחת התוכנות השימושיות ביותר לחובבי DOS היום!
ואני מוסיף וממליץ על D-Fend Reloaded, זה FrontEnd שמכיל את דוסבוקס יחד עם ממשק משתמש פשוט ויפה
שמפשט את כל הפעלה של הדוסבוקס: קישור

מסכים

שחקן מכור
שחקן מכור

הודעהפורסם: ראשון מאי 08, 2011 ב-23:25 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

^ יאוווו קומנדר קין!!! אני זוכר את אח שלי משחק בזה שעות!! עד היום הוא מתגאה בזה שהוא סיים את המשחק בלי צ'יטים, חוץ מהצ'יט של הבלתי מנוצח D: . אני יראה לו את הגרסא הזו שפרסמת מעניין מה הוא יגיד...
כן תחליפו בהודעה הראשית את הקישור לDOSBOX הרגיל הD FEND הרבה יותר פשוט וקל לכל מיני טירונים (כמוני).
משחק שממש אהבתי היה Scorched Earth או בקיצור Scorch. בעיקרון הוא משחק שאפשר לשחק בו לבד אבל זה הרבה יותר כיף עם חבר/חברים. (אם היו יוצרים מין רימייק של זה עם אפשרות לשחק באינטרנט זה היה יכול להיות גאוני)

Image
Image
Image

המשחק הוא מין משחק אסטרטגיה דו מימדי שבו אתה משחק בתור טנק נייח שלא יכול לזוז והמטרה שלך היא לחסל את הטנקים של האויב לפני שהם מחסלים אותך. כדי לחסל טנק אויב תצתרך לפגוע בו פגיעה ישירה דבר שיגרום לו להתפוצץ בצורה מגניבה ורנדומלית (כאילו הוא מכיל 18 ראשי נפץ גרעיניים). פגיעה קרוב עליו או "הפלה" של הטנק על ידי כך שיורים באדמה שהוא עומד עליה תגרום לו לנזק (טווח הירי והזווית שבה הוא יוכל לכוון תרד) אך הוא לא יחוסל.
במשחק תצתרך להתגבר על כל מיני קשיים בשטח שמשתנים ממפה למפה כמו רוחות חזקות שמשפיעות על הירייה שלך, ברקים שעלולים לגרום לך נזק ותנאי שטח קשים שיקשו עליך לחסל את האויב כמו הרים. ברגע שאתה מחסל טנק אויב אתה מרוויח נקודות שבסוף השלב תוכל להשקיע אותם בקניית כל מיני פגזים ותחמושות מטורפות שיעזרו לך להביס את האויב בשלב הבא בשלל דרכים יצירתיות (וזה הדבר שבעצם גרם לי לאהב כל כך את המשחק.)

קישור להורדה: http://www.dosgames.com/dl.php?filename=http://www.dosgames.com/files/ scorch15.zip

ועוד שני אתרים מומלצים בעיברית למשחקי DOS ומשחקי נוסטלגיה (אני לא בטוח שכל המשחקים שם הם FREEWARE בכל אופן הם אתרים מעולים):
מסע אל העבר:  http://www.old-games.org/  
נוסטלגיה ולתמיד: http://oldies.org.il/
(נ.ב היה לי פאקינג דהז'הוו שכתבתי את ההודעה הזאתי... כאילו חלמתי שאני עשיתי את זה כבר... מוזר)

vg4ever כתב:
meir22 כתב:
קצת נכון אני נוב אבל יש לי גם סוני 3 אבל אף פעם לא כל כך הצלחתי להבין את הקונסולות אחרות היה לי פעם גימבוי

אחי אתה נשמה  מוגבל אם איך שאתה מנסה להביא את עצמך

רונן יצחק כתב:

אבל ההורים לא צריכים לדעת, נכון? אם תבוא, אני אתן לך סוכריה על מקל. כדאי לך.

kultuk
כתב ביקורות
כתב ביקורות

הודעהפורסם: ראשון מאי 08, 2011 ב-23:47 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

Scorch הוא בין המשחקי ילדות האהובים עלי... Worms של עניים P:

אני, ענק, יפה וחזק.
מיאו.
VirtualVoid
שחקן מתקדם
שחקן מתקדם

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-00:06 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

וואי Scorch, חלק גדול מכיתה ח' העברתי בלשחק את זה בהפסקה כי שמו אותנו בכיתת מחשבים Smile, זה באמת אחלה משחק.

ואם כבר הוזכר פה וורמס, בא לי להזכיר את Liero:
Image

למי שלא מכיר, זה משחק 1 על 1 שכל שחקן שולט על תולעת, (אפשר לשחק נגד המחשב, אבל ה-AI בזיוני), בתחילת המשחק בוחרים 5 נשקים מתוך מבחר של כ-40 וצריך להשתמש בהם בשביל להרוג את היריב. רוב השלב מלא באדמה אשר אפשר לחפור בא ויש אפשרות לירות חבל נינג'ה כמו ב-Worms, אלמנט מאוד כיף, מעניין ושימושי במשחק. הכיף הגדול נובע מהשימוש הספיציפי בכל נשק בצורה יעילה ואסטרטגית כמו למשל לחפור תעלה מהר עם לייזר ולירות דרכה משהו או לתפוס את היריב עם החבל ולתקוף אותו עם נשק לטווח קרוב כמו להביור.

גם ל-Scorch וגם ל-Liero יצאו Clones וגרסאות חדשות, חלקן עם תמיכה במשחק אינטרנט אבל אף אחת מהן לא הרשימה אותי ובכולן תמיד חסר או פגום משהו (כמו חוסר בנשקים/אפשרויות שיש במקור, פיזיקה שונה וכו')

שחקן על

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-00:20 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

ללא ספק, תחום הילדות שלי.

אני אמליץ על משחק מוכר בשם Tyrian 2K

Image Image Image

בעיקרון, אני חייב להודות שאת העלילה של המשחק לא הכי הבנתי מעולם. אבל פשוט נהניתי מכל רגע ממנו. אגב, ידעתם שאפשר להפעיל מצב קריסמס אם רושמים פקודה כזו לפני שמפעלים את המשחק?
VirtualVoid
שחקן מתקדם
שחקן מתקדם

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-00:28 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

הם דחפו כל כך הרבה תוכן ל-Tyrian שזה פשוט לא נתפס! כל הפקודות שאפשר לכתוב לפני המשחק, הקודים למצבי ה-Super Arcade, המיני-גיים שאתה מקבל אם אתה כותב Destruct בתפריט, הרמות קושי הנוספות - בנוסף ל-Easy, Normal ו-Hard יש Impossible ואז Suicide ואז Lord of the Game שזה מטורף לגמרי. הצלחתי לסיים על Suicide אבל לא על Lord. יש גם לכל חללית מהלכים סגנון סטריט פייטר שנחמד לגלות בטעות מדי פעם (דברים כמו למעלה ימינה להחזיק ירייה שמאלה לשחרר בשביל לעשות איזה משהו מיוחד).

אבל הדברים הכי בולטים במשחק הזה הן המוזיקה והגרפיקה, כששיחקתי במשחק לראשונה ב-1995 חשבתי שהו, משם כבר שום דבר לא ישתפר Smile

עריכה: אה כן וגם לי לא היה מושג ועדיין אין לי מה הולך עם העלילה, זה ממש לא שינה במשחקים בתקופה ההיא - Just blow !@#$ up

אחראי פורום

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-06:13 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

מלבד לזה שזה אחלה של דיון Smile
אבל למה לא בפורום PC? הרי זה פורום שמדבר על כלל התוכן לPC ולא רק משחקים עכשווים.

The Out Campaign: Scarlet Letter of Atheism
DARKES
שחקן מכור
שחקן מכור

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-10:13 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

^ כי זה אגדי ונוסטלגי מידי בשביל להיות באותו פורום ביחד עם  COD BO
MARIO כתב:
ללא ספק, תחום הילדות שלי.

אני אמליץ על משחק מוכר בשם Tyrian 2K

Image Image Image

בעיקרון, אני חייב להודות שאת העלילה של המשחק לא הכי הבנתי מעולם. אבל פשוט נהניתי מכל רגע ממנו. אגב, ידעתם שאפשר להפעיל מצב קריסמס אם רושמים פקודה כזו לפני שמפעלים את המשחק?

יאאאאווווווווווווווווווווווווווו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  !!!!!!!
לפני שנים חרשתי את המשחק הזה עם חבר שלי ושחכנו את השם. אני הולך להוריד.

ליארו עד כדי כך משחק ישן? אני זוכר ששחקתי בו לפני 4 שנים אצל חבר והיה אפשר הרבה יותר שחקנים.
ע: אה שיחקנו בגרסא מחודשת בשם ליארו אקסטרים.

vg4ever כתב:
meir22 כתב:
קצת נכון אני נוב אבל יש לי גם סוני 3 אבל אף פעם לא כל כך הצלחתי להבין את הקונסולות אחרות היה לי פעם גימבוי

רונן יצחק כתב:

Slim
מנהל אתר
מנהל אתר

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-10:47 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

האמת שבהחלט אפשר לשים מולטי גם בפורום PC Smile

מישהו זוכר Pac In Time ?  פקמן בגרסה קצת יותר מקורית שממש אהבתי בזמנו שמח מאוד/מרוצה

יש גם גרסה די מגניבה של המשחק ל-SNES

Image Image

כתב ביקורות
כתב ביקורות

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-11:45 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

דוס זה הרבה יותר רטרו מאשר פיסי, לטעמי... ואיך זה שעד עכשיו לא היתה אפילו מילה על Dangeroues Dave? לטעמי אין יותר קלאסי מזה... עד היום אני מחקה את הצליל קפיצה שלו כשמשעמם לי מידי Smile

ImageImage
Image

רק חבל על המשחקי המשך הגרועים שהיו לו... טוב, נו..

אני, ענק, יפה וחזק.
מיאו.
shgadlic
אחראי פורום
אחראי פורום

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-12:44 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

דוס יותר רטרו מPC?

WTF?

טוב נו, אי אפשר להתווכח עם איגיון.

The Out Campaign: Scarlet Letter of Atheism
kultuk
כתב ביקורות
כתב ביקורות

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-13:10 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

הכוונה שלי היא שת'רד של דוס הרבה יותר קשור לפורום רטרו מאשר לפורום PC... ברור לי שזו אותה הפלטפורמה, אבל בPC עיקר העיניין הוא במשחקים קצת יותר חדשים, מאשר ברטרו שהכוונה היא להתרכז בנוסטלגיה...

זו לפחות הראות שלי על העיניינים...

אני, ענק, יפה וחזק.
מיאו.
DARKES
שחקן מכור
שחקן מכור

הודעהפורסם: שני מאי 09, 2011 ב-15:03 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

VirtualVoid כתב:
הם דחפו כל כך הרבה תוכן ל-Tyrian שזה פשוט לא נתפס! כל הפקודות שאפשר לכתוב לפני המשחק, הקודים למצבי ה-Super Arcade, המיני-גיים שאתה מקבל אם אתה כותב Destruct בתפריט, הרמות קושי הנוספות - בנוסף ל-Easy, Normal ו-Hard יש Impossible ואז Suicide ואז Lord of the Game שזה מטורף לגמרי. הצלחתי לסיים על Suicide אבל לא על Lord. יש גם לכל חללית מהלכים סגנון סטריט פייטר שנחמד לגלות בטעות מדי פעם (דברים כמו למעלה ימינה להחזיק ירייה שמאלה לשחרר בשביל לעשות איזה משהו מיוחד).

הורדתי את המשחק והוא פועל על הD-FEND (דוסבוקס) אבל כשיש עננים אז הכל מאט וממש קשה לשחק. מישהו יודע איך לסדר את זה?

vg4ever כתב:
meir22 כתב:

רונן יצחק כתב:

הצג הודעות מלפני:      
פורום זה נעול, אתה לא יכול לפרסם, להגיב או לערוך נושאיםנושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב

קפוץ אל:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה