הדף נטען.. המתן בבקשה!

הדף עדיין לא מופיע? לחץ כאן

אינדקס הפורומים של ConSouls
!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר
 חזרה לאתר  •  אינדקס הפורום  •  צ'אט  •  שאלות נפוצות FAQ  •   חיפוש בפורום  •  רשימת חברים  •  קבוצות משתמשים   •  הרשמה  •  פרופיל  •  התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות  •  התחבר
 יבוא/משלוחים מחו"ל - כל מה שאתם צריכים לדעת ועוד צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

פורום זה נעול, אתה לא יכול לפרסם, להגיב או לערוך נושאיםנושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב
מחבר הודעה
biggoron
חבר צוות
חבר צוות

הודעהפורסם: רביעי פבר' 01, 2012 ב-17:49 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

בתור עובד מישהו שמתעסק בכל הנושא הזה של שיחרור מהמכס וחוקיו אני אסביר את הכל ואעשה לכם סדר בבלאגן.

כל משלוח שנכנס לארץ וערכו מעל 50$ חייב במיסים (מעמ, מכס, אגרות מדינה, עמילות וכדומה), ולא רק מכס בהכרח, שכן תשלום "מכס"
חל על המשלוח על פי סיווג המוצר ולא כל המוצרים בעולם חייבים במכס, לדוגמא ישנם רכיבי אלקטרוניקה שהם אינם חייבים במכס,
בגדים משומשים ועוד המון דברים. לעומת זאת משחקי מחשב חייבים ב-12%, אבל זה תלוי עם מי המשלוח מגיע לארץ.

כשאני אומר "תלוי עם מי המשלוח מגיע לארץ", הכוונה היא עם איזה חברה, שכן אם תביאו את המשלוח עם FEDEX, DHL או UPS אז תהיו חייבים לשלם מכס,
זאת בגלל שאלו חברות עמילות העובדות מול המכס ישירות ובצורה שקופה ולכן חייבות לגבות מכן את העלויות האלו כי הן בעצמן חייבות לשלם זאת למדינה ולמכס.

אם תביאו את המשלוח דרך הדואר הרגיל, אז הסיכוי לעלויות "מכס" יקטן ואם המשלוח יפול למכס אז סביר שתשלמו מעמ בלבד, 16% לפי חוק מדינת ישראל.

חשוב לדעת ולזכור: ה-50$ מורכבים מערך המשלוח (עלות המוצר) + השילוח שלו + הביטוח שלו (בדרך כלל כלול במחיר השילוח),
מה שנקרא בשפה המקצועית ערך CIF/CIP.
Cost Insurencae Fright/ Paid to
במקביל למונחים אלו כאשר תזמינו וזה בדרך כלל יגיע באוויר, הם משתמשים יותר במונחים (DDU/DDP (DAP,DAT.
כאשר הפירוש שלהם הוא כזה:
Duty Daliverd Unpaid
Duty Deliverd Paid to (מונח אשר בדרכו החוצה ממונחי המכר ומוחלף על ידי השניים שבסוגריים).
Daliverd At Place
Daliverd A Tarminal.

אני אסביר את המונחים.
DDU משמעותו שכל עלויות המשלוח שולמו עד ליעד החבילה, אך ללא התחיבות הספק לשלם את המיסים בארץ היבוא (מכס, מעמ, עמילות וכדומה).
DDP משמעותו שכל עלויות המשלוח שולמו עד ליעד, "כולל" המיסים על חשבון השולח, כלומר שהשולח ישלם את המכס/מעמ וכדומה אם יהיה.
השניים הנותרים DAP, DAT מחליפים כאמור את DDP רק שאחד מיועד למשלוחים המיועדים להשתחרר בטרמינל נמל התעופה, והשני מיועד לשימוש במשלוחים עד היעד הנקוב.

אם זכור פה לכמה אנשים כאשר הזמנו את ה- 3DSים שלנו, היה בהזמנה משהו שנקרא Import Fees Diposit.
שזה בעצם תשלום נוסף ששילמנו לספק/שולח ששלח לנו את הסחורה/טובין בכדי שהוא יהפוך את אופי המשלוח מ- DDU ל- DDP,
ובעצם ייקח את עליו את המיסים בארץ היבוא כדי שאנחנו לא נצטרך להתאמץ ולהתעצבן כשהמשלוח יגיע לארץ בלהתעסק עם עלויות שיחרור מהמכס.
מי שעשה איתי את החישוב בזמנו הבין את הדבר הבא:
במידה והמשלוח היה DDU אז הייתם משלמים
- 12% מכס - חל על סיווג של קונסולות משחקים.
- 16% מעמ - חוק במדינת ישראל.
- דמי עמילות - השיחרור בוצע על ידיי DHL במקרה הזה.
- אגרות מדינה - כל משלוח מעל 50$ חייב בהם, ובתוכם נכללים אגרת מחשב, אגרת ביטחון, דמי ניטול ועוד.
בחישוב זריז זה היה יוצא לכם כ- 394 שקל מיסים לעומת תשלום של  46$ נוספים שזה 161 שקל.
במילים אחרות, עקצנו את הספק בכ-233 שקל על חשבון הבית והוא מצידו לא יכול לפצות פה, כי זה היה החוזה מכירה בנינו.

מס קניה:

מס קניה זהו מס עקיף שהוא עקרוני, והומצא כדי לגבות מיסים נוספים על מוצרים שהם "בעלי השפעה שלילית", סיגריות, אלכוהול וכדומה.

בין המוצרים שמשלמים מס קניה יש בעיקר סיגריות (לא כולל סיגרים!), חלקי רכב ורכבים בשלמותם, אלכוהול
ואלקטרוניקה שונה כמו סוללות ומזגנים (10%), מכשירי טאבלט, דיוידי, קולנוע בייתי, טלוויזיות, סמארטפונים (15%), מכשירי
חשמל "לבנים" מקרר, מייבש ומדיח (5%) ועוד.

***************עדכון 31.1.12*******************

החל מחודש פברואר ולאחר חתימת שר האוצר על נהלי מכס חדשים בישראל, שונו מספר דברים שנועדו להפוך את יבוא
המוצרים מחו"ל לדבר יותר אטרקטיבי והפיכת הגלובליזציה לדבר ממשי בתחום הסחר הבינלאומי.

עד כה נהננו מפטור מלא של מיסים אם סך עלות הטובין CIF היה מתחת ל-50$, אך נכון להיום הסכום עלה ל- 75$.

בנוסף לכך הושם חוק חדש שלא היה עד כה והוא שכל מוצר באשר הוא שערכו לא יעלה על 325$,
וכל עוד שיובא ביבוא אישי, דהינו לא למסחר, אלא שימוש בייתי כגון קונסולות בכמות של 1, מכשירי חשמל בכמות של 1,
וכדומה, כל עוד שלא מדובר בחומרים מסוכנים, סמים אסורים וכיוצא בזה.
יהיו פטורים מתשלום מכס, אך עדיין ישאו חיוב מעמ 16% מערך הטובין CIF.

הסבר הדברים ודוגמאות:
אם תקבלו ספר בדואר או במשלוח דרך חברת בלדרות (FEDEX,DHL,UPS) וערכו כולל השילוח שלו מתחת ל-75$,
לא תשלמו מיסים כלל, לא מכס, לא מעמ, לא אגרות מדינה. דהינו ישוחרר חינם ללא מיסים.

במידה ותקבלו קונסולה בדואר או במשלוח דרך חברת בלדרות (FEDEX,DHL,UPS) וערכה כולל השילוח
מתחת ל- 325$, לא תשלמו את 12% המכס שבדרך כלל היה חל עליה, אלא רק 16% מעמ + אגרות מדינה +
עמלת שחרור של חברת הבלדרות. כלומר שאנו חוסכים 12% מכס אם נזמין פוטנציאלים.
במידה והערך של הקונסולה + השילוח יהיו מעל ל-325$, תשלמו הן את ה-16% מעמ + אגרות + עמילות + 12% מכס.

את פקודת המכס הזו תוכלו למצוא באתר רשום המיסים, והיא פורסמה בתאריך 30.1.12

14.03.12  -  כתבה מעניינת ב-YNET בנוגע לחוקי המכס החדשים

נערך לאחרונה על-ידי biggoron בתאריך רביעי מרץ 14, 2012 ב-19:22, סך-הכל נערך 2 פעמים
kultuk
כתב ביקורות
כתב ביקורות

הודעהפורסם: רביעי פבר' 01, 2012 ב-18:20 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

תבורך על היוזמה Smile

אני, ענק, יפה וחזק.
מיאו.
Yanivle
שחקן גיבור
שחקן גיבור

הודעהפורסם: רביעי פבר' 01, 2012 ב-18:35 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

תודה על ההשקעה, הרבה דברים שלא ידעתי Smile.

אשמח אם תוכל להסביר לי על מה חל מס קנייה בימים אלו?
אין הרבה חומר עדכני באינטרנט, והדבר היחידי היה ויקיפדיה, ששם נאמר:
" כיום מוטלים מיסי קנייה על כלי רכב מיובאים, סיגריות, אלכוהול ומוצרים בני-קיימא"

ציינת שעל אלקטרוניקה גם יש מיסי קנייה.
biggoron
חבר צוות
חבר צוות

הודעהפורסם: שבת פבר' 04, 2012 ב-10:35 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

Yanivle כתב:
תודה על ההשקעה, הרבה דברים שלא ידעתי Smile.

אשמח אם תוכל להסביר לי על מה חל מס קנייה בימים אלו?
אין הרבה חומר עדכני באינטרנט, והדבר היחידי היה ויקיפדיה, ששם נאמר:
" כיום מוטלים מיסי קנייה על כלי רכב מיובאים, סיגריות, אלכוהול ומוצרים בני-קיימא"

ציינת שעל אלקטרוניקה גם יש מיסי קנייה.

מס קניה זה מס עקיף שהוא עקרוני, והומצא כדי לגבות מיסים נוספים על מוצרים שהם "בעלי השפעה שלילית", סיגריות, אלכוהול וכדומה.

בין המוצרים שמשלמים מס קניה יש בעיקר סיגריות (לא כולל סיגרים!), חלקי רכב ורכבים בשלמותם, אלכוהול
ואלקטרוניקה שונה כמו סוללות ומזגנים (10%), מכשירי טאבלט, דיוידי, קולנוע בייתי, טלוויזיות, סמארטפונים (15%), מכשירי
חשמל "לבנים" מקרר, מייבש ומדיח (5%) ועוד.

biggoron
חבר צוות
חבר צוות

הודעהפורסם: רביעי מרץ 14, 2012 ב-19:21 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

כתבה מעניינת ב-YNET בנוגע לחוקי המכס החדשים

eyal708
שחקן מכור
שחקן מכור

הודעהפורסם: רביעי מרץ 14, 2012 ב-20:14 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

יש לך מושג אם רובה אוויר יעבור במכס?
חבר שלי רוצה לקנות מחו"ל(לא בהזמנה, כשהוא נוסע) והוא לא בטוח אם זה יעבור.

שחקן גיבור

הודעהפורסם: רביעי מרץ 14, 2012 ב-21:39 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

לול הוא רוצה מכות בכוח?

אני הולך על ניחוש פה, אבל אם הוא נראה כמו רובה אמיתי אין לו סיכוי לעבור את השיקוף, במקרה הטוב

הודעהפורסם: רביעי מרץ 14, 2012 ב-22:09 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

זה יעבור, יש הרבה אנשים שקונים רובים בחו"ל השאלה אם יחייבו אותו על זה...
דרך אגב, מה הקשר מכות?

שחקן חדש

הודעהפורסם: רביעי אוג' 08, 2012 ב-09:07 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

בין הדברים ששלחתי , שלחתי שתי מקלות מעץ שגילפתי במשך שהותי באנגליה.  אחד המקלות הוא מקל ארוך אז שלחתי אותם בתוך גליל ארוך... הדואר הרגיל לא יכל לקחת כי ארוך מידי, אז שלחתי את זה דרך fedex. הייתי צריך לתת את זה לחבר מאנגליה שישלח כי היה לו כרטיס אשראי, שלי לא היה. הגעתי לארץ והחבילה לא הגיע אליי... ולא הצלחתי למצוא את החבר, לא ענה לי במשך שבועיים. ואני מחוסר הניסיון שלי בלישלוח דברים לא לקחתי את ה-tracking number... לצערי הרב!  על החבילה רשמתי את שם המשפחה ואת תא הדואר שלי בארץ. מה שמסתבר היה טעות כי פדקס לא שולחים לתא דואר. בסוף החבר יצר קשר ואמר לי שפדקס ניסו לאתר אותו ומיכיוון שלא מצאו אותו הם הרסו את החבילה!!! לאחר טלפונים ובירורים מסתבר שלא, ושזה נמצא במכס בישראל.התקשרתי למכס אמרו שזה בפדקס, התקשרתי לפדקס והם אמרו שלא הצליחו לאתר אותי ב-144 אם השם שהיה על החבילה, זה שקר כי מייד אחרי שאמרו לי זאת התקשרתי בעצמי ל-144 ונתתי את אותו המידע :שם משפחה והעיר, והם נתנו לי 2 מספרי טלפון!!! על ה"טיפול" בחבילה פדקס רצו 209 שח, ואל האחסון של החבילה למשך 24 יום הם רוצים 180 ש"ח ועוד הם רוצים 100 בערך למכס??!!!! בסוף אחרי שלא הסכמתי לכל זה, הפקידה עדינה אמרה שהמנהל מסכים לעשות לי הנחה על "טיפול" החבילה במקום 209 רק 89 שח. ושהחבילה תגיע אליי למחרת. היום בבוקר קיבלתי סמס שהחבילה נפלה לבדיקה במכס ותתעכב עוד כמה ימים... את הערך של החבילה הצהרתי שזה רק 50$. אני ממש מרגיש שגונבים אותי ואין ביכולתי לעשות כלום בנידון.  האם יש למישהו תשובה לגבי כל זה????  מה אפשר לעשות פה במקרה הזה????
zaom
שחקן אלוף
שחקן אלוף

הודעהפורסם: ראשון אוק' 14, 2012 ב-23:14 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

בקישור הזה:
biggoron כתב:
כתבה מעניינת ב-YNET בנוגע לחוקי המכס החדשים

כתוב:
ציטוט:
משחקי מחשב

עם כניסת חוקי המכס החדשים לתוקף בוטל גם המס על משחקי מחשב. לדוגמא, את משחק המחשב Call Of Duty – Modern Warfare מצאנו לאחר חיפוש קצר בחנויות ישראליות מקוונות במחיר של כ-300 שקלים. לאחר שהרחקנו לכת, ה-Co.il הפך ל-com ומצאנו באמאזון את המשחק המקורי, בדיוק אותו הדבר במחיר שווה ערך ל-184 שקלים חדשים – יותר ממאה שקלים הבדל.

מה זה אומר? שלא נשלם מכס וגם לא מעמ?

biggoron
חבר צוות
חבר צוות

הודעהפורסם: שני אוק' 15, 2012 ב-06:26 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

משמעות הדבר היא שהמוצר שאומנם משלם מכס, יהיה פטור ממכס כל עוד ששוויו הוא עד 300 דולר,
ושנועד לשימוש אישי של אותו אדם בבייתו, לא למכירה או לעסק.

תשלום מעמ עדיין יהיה קיים.

אם הבאת משחקים בערך כולל של מעל 300 דולר לשימוש אישי, תשלם גם מעמ וגם מכס (17%+12%).

אם המשחקים נועדו למטרה מסחרית, גם משחק ששווה 40 דולר ישלם מכס + מעמ (17%+12%)

DadusH
שחקן עם עתיד
שחקן עם עתיד

הודעהפורסם: חמישי אפר' 18, 2013 ב-14:31 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

אז לסיכום, אם אני מזמין משחק מחנות GAME בעלות של £27.99 (ערך של 43 דולר בערך לפני משלוח) האם יהיה עליי לשלם מס או מע"מ או תוספת כלשהיא?

ואם לא, מתי כן? מהי תקרת התשלום?

תודה! Smile
MARIO
שחקן על
שחקן על

הודעהפורסם: חמישי אפר' 18, 2013 ב-15:33 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

אתה משלם עוד תוספת של 16 פאונד על משלוח ימי (VAT).
זה אתר מצוין! המשלוחים שלי תמיד מגיעים ממנו ואין לי בעיות איתם.
DadusH
שחקן עם עתיד
שחקן עם עתיד

הודעהפורסם: חמישי אפר' 18, 2013 ב-16:23 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

MARIO כתב:
אתה משלם עוד תוספת של 16 פאונד על משלוח ימי (VAT).
זה אתר מצוין! המשלוחים שלי תמיד מגיעים ממנו ואין לי בעיות איתם.

16 פאונד??

שאני מזמין באתר הוא אומר לי שיש תוספת של 5 פאונד לא יותר.
MARIO
שחקן על
שחקן על

הודעהפורסם: חמישי אפר' 18, 2013 ב-17:21 הגב עם ציטוטחזרה למעלה

התבלבלתי, ה-VAT כלול כבר במחיר המשחק ואתה משלם עוד 5 פאונד כדמי משלוח.
הצג הודעות מלפני:      
פורום זה נעול, אתה לא יכול לפרסם, להגיב או לערוך נושאיםנושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב

קפוץ אל:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה