ConSouls
 משתמש
 סיסמה
הרשמה | שכחתי סיסמה
מהי קונסולת הדור השמיני הבייתית הראשונה שרכשתם או מתכננים לרכוש?
Wii-U

Xbox One

PlayStation 4

אין תכנון לרכוש אף אחת


אם ברשותך משתמש רשום, אנא התחבר לפני ההצבעה
לקבלת עדכונים, תחרויות, הזמנות לארועים ועוד - הרשמו לעלון שלנו!

שם:       
דוא"ל:    
לא למלא:
         

תרגום מהיר

!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר

Firefox - מומלץ


     

     

     

שמור אותנו בדלישס!      

 ביקורת

Shatter - ביקורת
נכתב ע"י Moran Weiss בתאריך
22 בספטמבר 2012


Shatter
מפתחת: Sidhe Interactive
מפיצה: Sidhe Interactive
תאריך יציאה: 23/07/2009
ז'אנר: ארקייד
פלטפורמות: PC, PS3, Mac, Linux


נתחיל בשיעור היסטוריה קצר.

 

בשנת 1976 Atari, אז מגדולי המוציאים לאור של משחקי וידאו, פירסמה את המשחק ברייקאאוט (Breakout). המשחק עוצב בהשפעת מה שהוא אולי משחק הוידאו הראשון, פונג. במשחק אתם שולטים במחבט שמעיף כדור אל חומת לבנים. המטרה הייתה לשבור את כל הלבנים בלי לתת לכדור לעבור את קו ההגנה שלך, וכמובן לצבור את התוצאה הכי גבוהה. פשוט.

 

אז בשנת 1986, חברה בשם טייטו (Taito) פרסמה את המשחק ארקנוייד (Arkanoid). המשחק היה סוג של פיתוח מחדש לברייקאאוט. המשחק שיפר את הנוסחא המקורית בכך שהוסיף כל מיני תוספי כוח. כמו כן טייטו הכניסו סיפור למשחק. כן, כן, עלילה, שבה אתה נמצא בחללית בשם וואוס (Vaus) שנמלטה מחללית האם, ארקנוייד, ולאחר 33 שלבים מייגעים הייתם צריכים להביס את הבוס דו (DOH), וכמובן להמלט.

 

 

 

 

וזה מביא אותנו לשנת 2009, בה חברת סייד אינטראקטיב (Sidhe Interactive) השיקה את המשחק שאטר (Shatter). בהתחלה הוא היה בלעדי לפלייסטיישן 3 דרך ה-PSN, ב-2010 הגיע גם למחשבים האישיים דרך Steam. שוב הנוסחה הקלאסית שופרה, אבל הרעיון הבסיסי נותר אותו הדבר: אתה מחבט, יש כדור, יש לבנים, לעבודה.

 

אבל ישנם כמה שיפורים קטנים ומאוד משמעותיים שנכנסו למשחק הזה. כמו למשל מנגנון, שנותן למחבט שלכם את האפשרות לשאוב ולשאוף ובכך למשוך או להעיף את הכדור. המנגנון הזה נותן יתרון גדול בכך שיש לכם שליטה הרבה יותר גדולה על איך שהכדור זז במגרש.

 

אבל למנגנון גם חסרון גדול. עם הזמן, בכל שלב יהיו הרבה לבנים שמתעופפות להן בחוסר כבידה במגרש, וחלקן אפילו בכיוון שלכם. הבעיה היא שככל שאתם שואבים יותר את הכדור, אתם עלולים גם לשאוב את הלבנים אליכם. לבנים שפוגעות בכם לא פוסלות אתכם, לא כך עובד המשחק, אבל כל לבנה שכן פוגעת, מעיפה אותך לשבריר שנייה מהמגרש, וגורמת לסיכוי שתפספס גם את הכדור וגם את החיים שלך.

 

 

shatter-1

 

 

ואם כבר מדברים על חיים וכדורים, במשחק ארקנוייד היישן אולי תזכרו תוסף כוח שנותן לכם כדורים נוספים על המגרש. בשאטר אתם מתחילים כל עולם עם 3 חיים או למעשה כדורים, וההחלטה האם לשחרר עוד כדורים בו זמנית למגרש היא לגמרי שלכם. אבל תזהרו, תאבדו את כל הכדורים, והמשחק נגמר. כמובן גם בשאטר יש כל מיני תוספי כוח, למרות שפה, לצערי, הם מעטים מאוד במספר. יש לנו את התוספת חיים/כדור, אפשרות לכדור בלתי עציר שעובר דרך כל לבנה בדרכו, אפשרות לשליטה מוגברת על הכדור בעזרת מנגנוני השאיבה ושאיפה הנ"ל, והכפלת מספר הרסיסים שמקבלים מכל לבנה.

 

הרסיסים הם עוד דבר חדש שבעצם משחק פה שני תפקידים: הם הנקודות שלכם - כל לבנה שאתם שוברים משחררת מספר מסויים של רסיסים אותם אתם יכולים לאסוף. כמו כן יש לכם מד כוח שמתמלא עם כל רסיס שאתם שואבים, וכשהוא מתמלא נפתח לכם מהלך מיוחד, בסגנון סטריט פייטר, מרוול נגד קפקום, וכו'.

 

אתם יכולים להשתמש במד כוח שלכם בשביל ליצור מגן על המחבט, שמגן עליכם מפני לבנים סוררות ומרוקן את המד כוח ככל שמשתמשים בו יותר, או לנצל את כל המד בשביל סערת רסיסים (Shard Storm) שממלאת את מקום יריות הלייזר במשחק. פה אתם בעצם מרססים לעזאזל כל דבר שנמצא במסך לסיפוקכם האישי, עד שנגמר המד וצריך למלא אותו מחדש.

 1 2
תגובות
 1
כתוב תגובה הדפס כתבה הרשם להזנה
שמור ושתףתגובות

1. נכתב ע"י kultuk בתאריך 23 בספטמבר 2012 בשעה 16:04 דיווח

אחלה ביקורת! עכשיו רוצה לבדוק את המשחק גם בעצמי :)
רק משתמשים רשומים יכולים להגיב, בכדי להגיב התחברו למערכת
דרך פאנל הכניסה שבצד שמאל למעלה.
אם אינכם רשומים לחצו כאן להרשמה מידית לאתר ולפורום.600 / תווים נותרו לתגובה