ConSouls
 משתמש
 סיסמה
הרשמה | שכחתי סיסמה
מהי קונסולת הדור השמיני הבייתית הראשונה שרכשתם או מתכננים לרכוש?
Wii-U

Xbox One

PlayStation 4

אין תכנון לרכוש אף אחת


אם ברשותך משתמש רשום, אנא התחבר לפני ההצבעה
לקבלת עדכונים, תחרויות, הזמנות לארועים ועוד - הרשמו לעלון שלנו!

שם:       
דוא"ל:    
לא למלא:
         

תרגום מהיר

!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר

Firefox - מומלץ


     

     

     

שמור אותנו בדלישס!      

 ביקורת

New Super Mario Bros. 2 - ביקורת
נכתב ע"י Meta Ridley בתאריך
18 בנובמבר 2012


New Super Mario Bros. 2
מפתחת: Nintendo
מפיצה: Nintendo
תאריך יציאה: 17/08/2012
ז'אנר: פלטפורמה
פלטפורמות: Nintendo 3DS

 

אני בטוח שאין צורך להציג את מאריו, אין כנראה בן אדם בעולם שאינו מכיר את השרברב המפורסם של נינטנדו ואת משחקיו המפורסמים. האחרון שבמשחקיו, New Super Mario Bros 2 לקונסולת ה-Nintendo 3DS, הוא המשך ל-New Super Mario Bros לקונסולת ה-Nintendo DS ולמשחק ל-Nintendo Wii שנקרא בדומה New Super Mario Bros. Wii. האם המשחק האחרון בסדרה עושה צדק לשני המשחקים הקודמים?

 

מאריו ולואיג'י נמצאים עם הנסיכה פיץ' ולבסוף נפרדים ממנה בזמן שהם עפים להם באוויר עם חליפת הדביבון שלהם לאסוף מטבעות. לפתע השניים מותקפים על ידי העוזרים של באוזר, הקופלינגס. מתברר שהם חטפו את הנסיכה ועל צמד האחים להציל אותה מידיהם ומידי באוזר. כמעט כמו בכל משחק מאריו, העלילה הינה אך ורק תירוץ כדי שהשחקן יעבור שלבים עד להצלתה של הנסיכה.

 

 

 

 

כמו כל משחק מאריו דו-מימדי, המטרה היא לנוע מנקודת ההתחלה של השלב אל עבר הדגל שבסופו. בדרך מאריו יצטרך לעבור את המכשולים שבדרכו, בין אם אלו האויבים הרגילים בסדרה או הבורות ללא תחתית, שיש במשחק לא מעט מהם. מאריו כרגיל יכול לקפוץ ולרוץ כמו בכל משחק סטנדרטי בסדרה, ובנוסף יש לו את המהלכים שלו מן המשחקים הקודמים, כמו קפיצה בין קירות והקפיצה המשולשת. המשחק מחולק לשישה עולמות רגילים ועוד שלושה עולמות מיוחדים. לאורך העולמות תלחמו נגד המיני-בוס 'רזנור', שחוזר מהמשחק Super Mario World, והקופלינגס, אך הם סובלים מהעובדה שכולם פשוט קלים ואין קשיים בהבסתם.

 

שוב בדומה להרפתקאות מאריו הדו-מימדיות, ישנם חפצים אשר יעניקו למאריו כוחות מיוחדים שיעזרו לו בשלבים, כמו ה'סופר פטרייה' שהופכת אותו ל'סופר מאריו', ומאפשרת לו לשבור לבנים עם ראשו ובנוסף מעניקה לו פגיעה נוספת. פרח האש חוזר פעם נוספת, ופועל באותה צורה כמו בכל המשחקים הקודמים. עוד כוח שחוזר זה ה'סופר עלה' מ-Super Mario Bros. 3, המאפשר למאריו להפוך לדביבון, שכאשר צובר מספיק מהירות, יכול לעוף באוויר עד שהאנרגיה במד התעופה נגמרת. וכמובן זה לא יהיה משחק מאריו ללא הכוכב, שהופך את מאריו לבלתי מנוצח לכמה שניות ומאפשר לו להרוג את כל האויבים שבדרכו במכה אחת.

 

'פטריית המיני' חוזרת שוב ונותנת למאריו את היכולת לרוץ על מים ולהיכנס לצינורות קטנים שמאריו בגודלו הרגיל לא יכול להיכנס אליהם. כוח נוסף שחוזר מ-New Super Mario Bros. המקורי זוהי ה'מגה פטרייה', שהופכת את מאריו לענק וכך יכול לעבור בקלות בשלבים ולמעוך כל מה שנמצא בדרכו. אך כוח זה בא לידי שימוש לעיתים רחוקות לאורך המשחק, ואין מספיק זמן כדי להנות איתו. בנוסף לכל הכוחות הישנים האלו, ישנו רק כוח חדש אחד - הפרח המוזהב, ההופך לבנות ואויבים למטבעות שמאריו יכול לאסוף, ואם ישמור את הכוח עד סוף השלב, יקבל 100 מטבעות.

 

 

nsmb2-1

 

 

האיזור ש-New Super Mario Bros 2 לוקח את עצמו שונה ממשחקי מאריו אחרים, זהו המטבעות. כמעט בכל אחד משלבי המשחק אפשר להשיג מספר רב של מטבעות, מספרים שעוברים לפעמים את המאות. מאריו יכול לעשות את זה בעזרת הפיכת אויבים למטבעות כשהוא 'מאריו מוזהב' (לאחר שימוש בפרח המוזהב), או בעזרת קפיצה לתוך טבעת מוזהבת שהופכת את כל האויבים למוזהבים, ובכך משנה את דרך ההתנהגות שלהם לעיתים. לדוגמא, כאשר בועטים בשריון של קופה, הוא ישאיר מאחוריו שובל של מטבעות שמאריו יוכל אז לאסוף.

 

מטרת העל של המשחק היא להשיג מיליון מטבעות, דבר שהוא ללא ספק לא קל לעשייה. בסוף המשחק אולי תהיה לכם עשירית מהכמות שצריך, אז במובן מסוים זה יכול להוסיף עוד תוכן למשחק לאלו שרוצים לאתגר את עצמם ולאסוף את כל המטבעות, אך הפרס שמקבלים על כך לא שווה את המאמץ הגדול. בכל אחד מן השלבים ישנם שלושה מטבעות כוכב, שהשחקן יכול לאסוף אם הוא חפץ בכך. הם לא הכרחיים, אך בהשגתם אפשר להשתמש בהם כדי לפתוח שלבים חדשים במשחק ולפתוח גישה ל'בתי טוד', שיכולים להעניק למאריו כוחות להשתמש בהם או חיים שיוכל לאסוף במשחקון קליל.

 

לצד הרפתקאת היחיד במשחק, ישנן שתי אופציות נוספות במשחק. הראשונה היא אופציה למשחק יחד עם חבר נוסף שישחק את אחיו של מאריו, לואיג'י, בה שני השחקנים יעברו את ההרפתקה יחדיו. זו ללא ספק חוויה נחמדה לשחק יחדיו, אבל הבעיה היא שאפשר לשחק רק עם אדם שנמצא לידך מכיוון שאין אופציה למשחק ברשת, ושני השחקנים צריכים להיות בעלי עותק של המשחק.

 1 2
תגובות
 1
כתוב תגובה הדפס כתבה הרשם להזנה
שמור ושתףתגובות

1. נכתב ע"י יניב לוין בתאריך 18 בנובמבר 2012 בשעה 22:10 דיווח

די אהבתי את הקטע של המטבעות, סה"כ אמנם באמת לא נראה מחדש יותר מדי מבחינת חוויה אבל עדיין אותה משחקיות מעולה ושלבים כיפיים :)
רק משתמשים רשומים יכולים להגיב, בכדי להגיב התחברו למערכת
דרך פאנל הכניסה שבצד שמאל למעלה.
אם אינכם רשומים לחצו כאן להרשמה מידית לאתר ולפורום.600 / תווים נותרו לתגובה