ConSouls
 משתמש
 סיסמה
הרשמה | שכחתי סיסמה
מהי קונסולת הדור השמיני הבייתית הראשונה שרכשתם או מתכננים לרכוש?
Wii-U

Xbox One

PlayStation 4

אין תכנון לרכוש אף אחת


אם ברשותך משתמש רשום, אנא התחבר לפני ההצבעה
לקבלת עדכונים, תחרויות, הזמנות לארועים ועוד - הרשמו לעלון שלנו!

שם:       
דוא"ל:    
לא למלא:
         

תרגום מהיר

!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר

Firefox - מומלץ


     

     

     

שמור אותנו בדלישס!      

 ביקורת

Giana Sisters: Twisted Dreams - ביקורת
נכתב ע"י kultuk בתאריך
26 באוקטובר 2012


Giana Sisters: Twisted Dreams
מפתחת: Black Forest Games
מפיצה: Black Forest Games
תאריך יציאה: 23/10/2012
ז'אנר: פלטפורמה
פלטפורמות: PC

 

חיקוי לרב נתפס בעיני אנשים כדבר רע, אבל הרבה פעמים צריך לשאול איפה עובר הגבול בין חיקוי לבין השראה. לדוגמא, בשנות ה-90 היה בום של משחקי ימ"ר (יריות מגוף ראשון) שיצאו בו זמנית וכולם כונו "שיבוטי דום" (Doom Clones) פשוט כי היו נחשבו לחיקויים לאותו משחק קלאסי, אבל בין שיבוטים אלו אפשר גם לראות את Hexen, Heretic ואף את Duke Nukem 3D.

 

עם זאת, פעמים רבות ההבדלה הזו נעשית דווקא בבתי המשפט, בדיוק כמו שורשיו של המשחק העומד לפנינו. ב-1987 יצא לעולם המשחק Giana Sisters, אבל הוא לא נשאר זמן רב על המדפים עקב תביעה מנינטנדו. הטענה היתה, וניתן היה לראות זאת במבט ראשון, שהמשחק הוא העתק ישיר של Super Mario Bros ואפילו מבנה השלב הראשון היה דומה במבנה שלו אחד לאחד לאותו השלב בדיוק רק עם השרברב האיטלקי המשופם. מעט לאחר מכן המשחק ירד מהמדפים, ובמשך השנים נהפך לפריט אספנות.

 

 

 

 

ואז ב-2009 השתנו פני הדברים. סטודיו הפיתוח Black Forest Games קנה את הזיכיון למשחק, לאחר שיצא המשך למשחק המקורי ל-DS (עוד מישהו רואה פה את האירוניה?), שקיבל ביקורות טובות אך לא נלהבות, וב-2012 החל פרוייקט 'קיקסטרטר' לשלב הבא בסדרה: Giana Sisters: Twisted Dreams, משחק פלטפורמה המתאפיין באפשרות החלפה בין שתי הדמויות תוך כדי המשחק, דבר המשנה את האופי העיצובי של המשחק, יחד עם המשחקיות עצמה.

 

נהוג להתחיל ולספר מעט על עלילת המשחק, אבל במקרה הזה אין ממש מה לספר. לעומת משחקי פלטפורמה אחרים שבדרך כלל לא מצטיינים בעלילה, כאן החליטו לזנוח את הרעיון לגמרי. בתחילת המשחק ישנו סרטון קצר שמראה את האחיות לבית ג'יאנה, אחת פאנקיסטית בעלת שיער אדום והשניה שהיא יותר "חמודה" ובלונדינית, נשאבות לתוך פורטל כלשהו ואין שום הסברים לאחר מכן מה טיב הסיפור ומה דוחף את הדמויות הלאה. בהתחלה אפילו ישנו חלק לא מוסבר ומבלבל שמראה את אחת האחיות נאכלת ע"י דרקון ענק, וזה משום מה נותן את האפשרות לשחק בה. מבולבלים? אתם לא לבד.

 

 

giana-sisters-1

 

 

קצת לאחר עיניין הדרקון המוזר, מגיע עיקר העיניין של המשחק. כנאמר לעיל, ניתן להחליף בין שתי האחיות בכל רגע, מה שנותן את הבחירה בין עולם אפל ומפחיד ואת האופציה לרחף לבין עולם צבעוני וחמוד (שמתפקד כ"סיוט" של האחות הפאנקיסטית) והאפשרות להפוך לכדור אש. עיצוב השלבים דורש מהשחקן להחליף כל רגע קטן בין האחיות (פעולה המתבצעת בלחיצת כפתור) ובחלק מהמקרים אפילו להחליט בעצמך האם לעשות זאת עם אחת או עם השניה בין מספר מסלולים אפשריים בשלב.

 

אין ספק שההשפעה על המשחקיות היא מאוד עמוקה, אבל יחד עם זאת, ככל שמשחקים מרגיש כאילו משהו חסר. ישנם תוספות אשר מתגלות לאורך השלבים, כמו באמפרים, מקפצות, מתגים מיוחדים, מאווררים וכו', והם בהחלט משנים את אופן המשחק, אך אם זאת, ישנה הרגשה כאילו יש צורך בכוחות נוספים או התפתחות כלשהי לכוחות הקיימים, ואלה לא מגיעים. דבר זה מציק קלות, אבל שלא טעו. עדיין המשחק מהנה ומאוזן, רבות, כאמור, לעיצוב השלבים.

 1 2
תגובות
 4
כתוב תגובה הדפס כתבה הרשם להזנה
שמור ושתףתגובות

1. נכתב ע"י יניב לוין בתאריך 03 בנובמבר 2012 בשעה 11:11 דיווח

נשמע מעולה! אני אוהב פלטפורמרים בסגנון, חייב לנסות אותו smile
אגב, ככל הנראה בעתיד הוא יגיע גם ל-XBLA/PSN שזה טוב למי שלא כל כך משחק במחשב2. נכתב ע"י Moran Weiss בתאריך 03 בנובמבר 2012 בשעה 23:11 דיווח

נשמע מעייף ביותר :)3. נכתב ע"י Moonchild בתאריך 07 בנובמבר 2012 בשעה 00:12 דיווח

יפה שיש עוד אנשים שזוכרים את המשחקים האלו.. :)
תודה על הביקורת4. נכתב ע"י kultuk בתאריך 20 בנובמבר 2012 בשעה 10:10 דיווח

פף, אני חיי בשביל המשחקים האלה :)
רק משתמשים רשומים יכולים להגיב, בכדי להגיב התחברו למערכת
דרך פאנל הכניסה שבצד שמאל למעלה.
אם אינכם רשומים לחצו כאן להרשמה מידית לאתר ולפורום.600 / תווים נותרו לתגובה