ConSouls
 משתמש
 סיסמה
הרשמה | שכחתי סיסמה
מהי קונסולת הדור השמיני הבייתית הראשונה שרכשתם או מתכננים לרכוש?
Wii-U

Xbox One

PlayStation 4

אין תכנון לרכוש אף אחת


אם ברשותך משתמש רשום, אנא התחבר לפני ההצבעה
לקבלת עדכונים, תחרויות, הזמנות לארועים ועוד - הרשמו לעלון שלנו!

שם:       
דוא"ל:    
לא למלא:
         

תרגום מהיר

!בדקו איך אתם יכולים לתרום לאתר

Firefox - מומלץ


     

     

     

שמור אותנו בדלישס!      

 ביקורת

The Wolf Among Us - Ep.1 - ביקורת
נכתב ע"י kultuk בתאריך
21 באוקטובר 2013


The Wolf Among Us
מפתחת: Telltale Games
מפיצה: Telltale Games
תאריך יציאה: 11/10/2013
ז'אנר: הרפתקאות
פלטפורמות: PC, PlayStation 3, Xbox 360

בשנים האחרונות אפשר לראות בהרבה צורות מדיה שונות את הניסיון להעביר את אנשי האגדות לחיי היום יום שלנו, לנסות ולראות איך אותן דמויות שגדלנו עליהן, זהבה ושלושת הדובים, שלגיה, היפה והחיה ועוד, היו חיות בחברה האורבנית של היום. אם מישהו מכם תהה מי התחיל את הרעיון הזה, או לפחות הביא אותו לפופולריות, אז מדובר באדם בשם ביל ווילנגהם שכתב סדרת קומיקס בשם פייבלס (Fables).

 

הסדרה מספרת על עלילותיהם של דמויות מפורסמות מעולם האגדות, המכונות פייבלים, כשבמרכז מככבים ביגבי וולף (משחק מילים על הכינוי של הזאב באגדות, The Big Bad Wolf) ושלגיה. ביגבי הוא השריף בפייבלטאון - שכונה בניו יורק בה מתגוררים כל הפייבלס ומנסים להתחמק מעיניים של ה"רגילים" (Mundies בכינויים בסדרה).

 

 

 

 

מי שקצת בקיא בהיסטוריה של המפתחת Telltale יזכור שב-2010, בזמן ההכרזה שלהם על המשחק שמבוסס על סדרת הקומיקס של The Walking Dead (בזמן שבדיוק החלה גם סדרת הטלוויזיה המצליחה), הוכרזו עוד מספר משחקים עתידיים נוספים, ופייבלס היה בינהם. ולאחר ההצלחה המסחררת של הראשון, קשה שלא להגיע עם ציפיות למשחק החדש שקיבל את השם The Wolf Among Us, ועוד יותר קשה להיות מופתעים מכך שמדובר במשחק איכותי נוסף.

 

סיפור המשחק מתחיל 20 שנה לפני עלילת הקומיקס, ומגולל את סיפורו של ביגבי בזמן חקירת פרשיית רצח המתרחשת בפייבלטאון. העלילה עצמה מעניינת וגורמת לשחקן להיקשר לחלק מהדמויות, זה נעשה בהדרגתיות ואיטיות מסויימת, אבל יכול מאוד להיות שזה נעשה כך רק על מנת לבנות את העלילה והדמויות לקראת הפרקים הבאים. אוכל גם לומר שהפרק נגמר בנקודת מתח לא צפוייה שעליה לא אפרט בשביל לא לתת ספויילרים, אבל רק אומר שהיא אפילו עוד יותר מפתיעה אם השחקן בקיא בקומיקס עצמו.

 

 

the-wolf-among-us-1

 

 

המשחקיות בנויה באופן שיהיה מוכר לכל מי ששיחק במשחקים האחרונים של Telltale. ניתן לשחק עם העכבר/מקלדת או עם גיימפאד. בעזרת הסמן של המשחק אפשר לבחור להתבונן או להשתמש בחפצים הנמצאים בסביבה, ושיחות עם דמויות נעשות בפורמט המוכר של בחירה בין 4 אופציות שיחה שונות, ובדומה ל-The Walking Dead הבחירה בשיחה (וכיווני החקירה במשחק) משפיעים על הדמויות ועל האינטראקציה איתם. הדבר מעודד לעבור על אותו הפרק יותר מפעם אחת (ובנוסף גם האפשרות לחזור לחלקים ספציפיים בעלילה ולבחור בדרך אחרת) ומאריך את חווית המשחק, אבל לאחר 3 "סיבובים" על הפרק, לא הרגשתי שהבחירות שינו כל כך הרבה, אך מוקדם מדי לקבוע דבר שכזה לאחר רק פרק אחד. 

 1 2
תגובות
 1
כתוב תגובה הדפס כתבה הרשם להזנה
שמור ושתףתגובות

1. נכתב ע"י יניב לוין בתאריך 24 באוקטובר 2013 בשעה 06:06 דיווח

מעולה! מחכה לשחק בו בהזדמנות thumbup
רק משתמשים רשומים יכולים להגיב, בכדי להגיב התחברו למערכת
דרך פאנל הכניסה שבצד שמאל למעלה.
אם אינכם רשומים לחצו כאן להרשמה מידית לאתר ולפורום.600 / תווים נותרו לתגובה